LEPO JE BITI PREŠEREN

Avtorica prispevka: Zoja Vršič, 8. b

V petek, 3. 2., se je v naši veliki telovadnici odvijala proslava in igra ob slovenskem kulturnem prazniku. Igra se je odvijala v obliki kviza “Lepo je biti Prešeren”.

Nastopajoči so uprizorili kviz Lepo je biti Prešeren.

S pomočjo kviza so tako starejši kot tudi mlajši spoznavali Prešernovo življenje.

V kvizu sta tekmovali dve skupini.

Razumniki, v kateri so tekmovali Urška Zala Dolenc (Samanta Rebronija), Matic Čopar (Izak Krkoč) in Mladen Povodnomožević Lepi (Marcel Balutto),

Samanta Rebronja iz 9. a kot Urška Zala Dolenc
Marcel Balutto iz 7. a kot Mladen Podvodnomožević
Izak Krkoč iz 8. a kot Matija Čopar

proti Čustvenčkom, v kateri so bile Rozi Munda (Vita Knez), Julijana Primič von Scheuchenstnel (Zala Košir) in Ana Matilda Jelovšek (Ema Loparič).

Vita Knez iz 7. b kot Rozi Munda
Zala Košir iz 9. b kot Julijana Primič von Scheuchenstnel
Ema Loparič iz 7. b kot Ana Matilda Jelovšek

Prireditev sta vodila Ožbej Priteržnik in Katarina Jović kot Mila in Črt.

Katarina Jović in Ožbej Priteržnik iz 9. b sta odlično povezovala celotno prireditev.

Med vprašanji so bile pavze namenjene različnim nastopom. Hana Kozjan se je predstavila s svojo baletno točko, ob tem pa plesala na poznano Prešernovo Vrbo.

Hana Kozjan iz 7. b se je predstavila z baletno točko.

Izak Plahuta Hušič je skupaj s pevskim zborom zapel pesem Julija Aleksandra Mežka.

Izak Plahuta Hušič iz 5. b je skupaj s pevskim zborom zapel pesem Julija.

Kasneje je Vrbo, v nemščini recitirala Nikolina Stupar.

Nikolina Stupar iz 4. a

Naslednja točka je bila pesem Ne bodi kot drugi, v španščini, ki jo je zapela Tanaja Gavez z zborom.

Tanaja Gavez iz 8. a in Mladinski pevski zbor Verine zvezdice s špansko različico pesmi Ne bodi kot drugi.

Vita Muhvič pa je recitirala pesem Mi smo otroci.

Vita Muhvič iz 3. a

Po koncu zadnjega, petega vprašanja pa so sledile še recitacije naše himne v jezikih, ki se jih učimo v šoli; torej v slovenščini, španščini, nemščini in angleščini. Himno so recitirali Lili Džunov,

Zoja Vršič,

Maša Resnik in

Ožbej Priteržnik.

Nace Kališnik pa je pomagal v ozadju, pri ozvočenju. Po koncu uspešne prireditve, ki so jo vse generacije učencev odlično sprejele, smo se vsi vrnili v učilnice nazaj k pouku.

Več slik si lahko ogledate v spodnji galeriji:

Nikolina

Slika 1 of 34