Ekskurzija v Posočje

Avtorica: Zoja Vršič, 9. b

V torek, 3. oktobra 2023, smo imeli devetošolci ekskurzijo. Naša pot je vodila v Posočje. Zgodaj zjutraj smo se dobili pred šolo in se počasi odpravili na eno daljših poti. Dobro uro smo potrebovali do naše prve točke. Ogledali smo si jezero Jasna, ki je eno zelo preprostih in lepih jezer. Ker pa je bila ura jutranja, smo se okrog jezera sprehajali sami in komaj čakali, da se vrnemo v avtobus na toplo. Pot smo nadaljevali čez prelaz Vršič.

Vzpeli smo se na razgledno točko, kjer smo na Prisojniku videli tudi Ajdovsko deklico, potem pa smo s potjo nadaljevali čez prelaz Vršič vse do Trente. Vršič je najvišji prelaz in povezuje Kranjsko Goro s Trento. Počasi smo začeli z ogledom znamenitosti Triglavskega narodnega parka in same Trente.

Našo pot smo nadaljevali v Kobarid – glavno točko naše ekskurzije. Ogledali smo si muzej prve svetovne vojne, kjer je jasno razloženo, kakšno je bilo življenje v tistem času, kakšno orožje so uporabljali, kako so se oskrbovali, kje so bivali … Do doma smo potrebovali slabi 2 uri, saj smo naredili večji krog in se domov peljali tudi mimo Idrije.

Domov smo prišli malo pred sedmo zvečer. Ker sem »devetarka«, vam, mlajšim učencem, ne povem vsega. Tudi vi boste v svojem devetem razredu, doživeli dan, kot smo ga mi. Vam pa lahko povem, da je bilo luštno.

Foto: Zoja Vršič, 9. b