NA EKSKURZIJI V LONDONU SMO SE IMELI ODLIČNO

Avtorica prispevka: Hana Brezar, 9. a

V sredo, 25. januarja, smo se z avtobusom že zelo zgodaj zjutraj odpravili z Duplice na letališče v Benetke. Tam smo šli čez vse letališke procedure, nato pa smo vsi veseli čakali na polet.

Foto: Katarina Podgoršek

V London smo prišli šele popoldne.

Letališče Stansted v Londonu (foto: Katarina Podgoršek)

Naprej nas je spremljalo malo dežja, potem pa samo še lepote večernega Londona. Sprehodili smo se do Greenwicha, tam smo naredili veliko fotografij na ničelnem poldnevniku.

Za večerjo smo poskusili popularni »fish & chips«. Najbolj nam je bila všeč zadnja dogodivščina, saj smo se z ladjico peljali po reki Temzi do Westminstra. Na poti smo lahko videli Tower Bridge, Tower of London, Milenijski most in London Eye.

Tower Bridge ponoči (foto: Katarina Podgoršek)

Ko smo hodili do avtobusa, smo se lahko se sprehodili po ulici kjer prebiva angleški predsednik vlade. Ogledali pa smo si tudi slavni zvonik Big Ben. Zelo nam je bil všeč tudi hotel, saj so bile sobe lepe in udobne. Po dolgem dnevu se je zvečer zelo prileglo druženje s sošolci in sošolkami ter klepetanje in zabavanje.

London ponoči (foto: Katarina Podgoršek)

V četrtek smo najprej poskusili hotelski zajtrk, ki je bil vsem zelo všeč, saj je bilo veliko izbire. Zelo smo se veselili vožnje s podzemno železnico.

Podzemna železnica (foto: Katarina Podgoršek)

Odpeljali smo se do mesta in si tam ogledali Natural History Museum. Ogledali smo si veliko stvari, od živali pa do kamnov. V bistvu se je za vsakega nekaj našlo. Ampak najbolj zanimivo pa je bilo ogromno okostje sinjega kita, ki je viselo nad nami, ko smo vstopili v muzej.

Nato smo šli čez Hyde park. Videli smo spomenik princa Alberta. Bil je mož ene najpomembnejših vladaric Anglije, kraljice Viktorije.

Kip princa Alberta (foto: Hana Brezar, 9. a)

Potem nas je double-decker (slavni dvonadstropni londonski avtobus) odpeljal do muzeja voščenih lutk. Všeč nam je bilo, saj so bile tako resnično narejene, da nismo več vedeli, kdo je človek in kdo ne.

Foto: Katarina Podgoršek

Nato smo imeli prosti čas, ki smo ga lahko porabili za ogled trgovin na slavni ulici Oxford Street. Zvečer smo si ogledali še Piccadilly Circus in Leicester Square. V hotelu smo si spet naredili lep večer z druženjem.

Piccadilly Circus (foto: Katarina Podgoršek)

V petek zjutraj smo bili malo žalostni, saj smo vedeli, da je to naš zadnji dan v Londonu. Že zelo zgodaj smo se z avtobusom odpravili do centra mesta. Naprej smo si ogledali Westminstrsko opatijo. Tam bo 6. maja letos kronan kralj Charles III. Nato smo kmalu prispeli do parlamenta Združenega kraljestva.

Še enkrat smo lahko videli Westminstrsko palačo in Big Ben z obeh bregov reke Temze. Ogledali smo si še London Eye.

London Eye (foto: Katarina Podgoršek)

Nato pa smo odšli do Whiteballa, kjer smo si ogledali menjavo konjeniške straže. Opazovanje nas je zabavalo.

Menjava straže (foto: Katarina Podgoršek)

Sprehodili pa smo se tudi po ulici The Mall. Za zaključek pa smo lahko še videli vzlet helikopterja nad Buckinghamsko palačo, v katerem je bil kralj Charles III.

Buckinghamska palača in helikopter, v katerem je bil kralj Charles III. (foto: Nace Kališnik, 8. b)

Potem smo srečno poleteli do letališča v Trstu in se z avtobusom odpeljali domov. Bili smo žalostni, da je bilo konec našega kratkega potovanja in veselega medsebojnega druženja. Spoznali pa smo tudi nove prijatelje iz Rogaške Slatine, ki so se nam pridružili na tem potovanju.

Skupinska “fotka” pred odhodom (foto: Katarina Podgoršek)

Tridnevni ogled Londona je bil zelo lepa izkušnja. Navdušile so nas znamenitosti in posebnosti Londona. Poleg tega smo se zelo povezali, veliko družili in se smejali. Tudi polet z letalom je imela poseben čar. Zaradi vsega tega nam bo ta izlet za vedno ostal v lepem spominu.

Buckinghamska palača (foto: Katarina Podgoršek)