Novoletni koncert in bazar

Po treh letih je na naši šoli končno zaživelo božično vzdušje. V četrtek, 1. decembra 2022, se je ob 17. uri pričel novoletni koncert, s tem pa se je naša šolska telovadnica napolnila z množico ljudi – in tokrat ne samo z učenci.

Našo športno dvorano tokrat niso napolnili samo učenci, temveč tudi množica zunanjih obiskovalcev.

Na odru se je odvijal koncert, na katerem so zapeli otroški, mladinski in učiteljski pevski zbor,

na ritmičnih inštrumentih so nastopili vsi 5. razredi,

s Kajo Turk je zaplesala skupina deklet,

bratje Kališnik pa so zaigrali venček skladb.

Na koncu se je pridružilo še nekaj učencev iz 6. b, ki so povabili obiskovalce na bazar kar z rap pesmijo.

Na začetku prireditve je vse zbrane nagovoril ravnatelj Damjan Snoj.

Prvi nagovor Damjana Snoja, novega ravnatelja šole.

Vse nastope so povezovali trije učenci šole; Larin Pramenko iz 5. c, Tanaja Gavez iz 8. a in Zoja Vršič iz 8. b, ki so uprizorili pravo gledališko igro.

Larin, Tanaja in Zoja so odlično povezovali prireditev.

Le-ta je govorila o bratu in dveh sestrah, ki okrašujejo božično smreko, ob tem pa poslušajo božične pesmi.

Po končani prireditvi se je začel božično-novoletni bazar. V mali telovadnici so se prodajale voščilnice in izdelki, ki so jih izdelali učenci naše šole, predvsem učenci razredne stopnje.

Tam je bilo mogoče kupiti tudi veliko slaščic, kot so piškoti in razna peciva. Odprla se je tudi šolska jedilnica, v kateri je dišalo po različnih dobrotah, kot so na primer okusne palačinke in cimetovi polžki, odlični kanapeji z domačo suho salamo in vroča čokolada.

Na eni izmed stojnic je bilo možno kupiti družabne igre, ki smo jih na šoli zbirali v mesecu novembru, na drugi so si obiskovalci lahko kupili voščilnice, ki so nastale izpod pridnih prstov naših učiteljic likovne vzgoje in učencev, spet na tretji so nas pričakali koledarji naših terapevtskih psov Lorda in Rozi.

Pri prodaji so nam pomagali tudi nekateri starši in krajevna skupnost. Stojnice so vodili naši učenci, v nižjih razredih pa so učencem na pomoč priskočile tudi njihove učiteljice.

Celotna prireditev je bila zelo uspešna, prostovoljni prispevki pa bodo šli v šolski sklad, ki jih bo namenil za igrače in didaktične pripomočke za učence naše šole.

Več v galeriji:

Slika 1 of 403