Osmošolci smo imeli zanimiv tehniški dan

Avtorica: Katarina Krajnc, 8. a

V petek, 10. 11. 2023, smo se osmošolci odpravili na tehniški dan. Zbrali smo se pred šolo ob 8.15, nato pa smo se peš odpravili na grad Zaprice. Tam so nas razdelili v 3 skupine.

Prva skupina se je odpravila v rojstno hišo Rudolfa Maistra, kjer so izvedeli več o njegovem otroštvu in življenju. Tam so si tudi ogledali film, v katerem so izvedeli več o vojni.

Druga in tretja skupina sta se odpravili na grad. Tam se je druga skupina odpravila v višjo sobo, kjer sta jo čakali dve zelo prijazni gospe. Ena je bila zgodovinarka, druga pa arheologinja. Tam so se učenci lahko preizkusili tako, da so v preglednice vpisovali predmete, ki so jih uporabljali nekoč. Poleg tega so lahko videli duplikat paleolitske piščali in še kar nekaj drugih duplikatov, našel pa se je tudi kakšen original.

Tretja skupina pa se je v pritličju udeležila delavnic na temo vitezov in obdobja, v katerem so živeli. Predstavljen jim je bil tudi način pisanja knjig v tistem času, in sicer da je bila prva začetnica na prvi strani vedno okrašena. Zato so tudi učenci, okrasili vsak svojo začetnico imena. Ta delavnica je bila večini učencev najbolj všeč.

V šolo smo se vrnili ob 13.00. Ta tehniški dan, ki ga je organizirala učiteljica Polona Mežnar, je bil zelo zanimiv, saj smo učenci izvedeli kar nekaj novih zanimivosti, poleg tega pa nam je bilo predstavljeno tudi delo arheologa in delo zgodovinarja.